Zobrazit menu

Preventivní program školy

Preventivní program školy pro školní rok 2017/2018

Základní charakteristika školy

Základní škola Kneslova je umístěna v klidné okrajové městské části Černovice. Škola se průběžně opravuje a modernizuje. V loňském školním roce bylo otevřeno zmodernizované sportovní hřiště s novými atletickými povrchy, doskočištěm, basketbalovým hřištěm, zastřešeným hledištěm a outdoorové centrum s houpačkami, prolézačkami a různými jinými dřevěnými prvky, které milují děti bez ohledu na věk. Je vhodné pro děti všech věkových kategorií, využito je ovšem nejvíce v odpoledních hodinách pro naše mladší žáky navštěvující školní družinu. Možnost takového sportovního vyžití jsme našim žákům léta dlužili, a oni se ho nyní zaslouženě dočkali.

Typickým znakem školy je rodinná atmosféra, což se velmi pozitivně projevuje v navozování příznivého psychosociálního klimatu. Třídní kolektivy nebývají zpravidla početné, takže případné rizikové projevy chování zvládáme odhalovat v samém počátku. Děje se tak mimo jiné i díky důvěře, která panuje mezi žáky a učiteli, takže pokud se problém vyskytne, v krátkém čase se o něm dozvídáme.