Beseda s JUDr. Jaromírem Badinem

Před několika dny navštívili žáci 8. A a 8. B besedu s JUDr. Jaromírem Badinem s názvem Drogová kriminalita a my v roce 2019. Jedná se o osvědčenou besedu týkající se nejčastěji zneužívaných omamných a psychotropních látek, jejich vlivu na lidské zdraví a osudy, o kriminalitě spojené s ilegální výrobou a s prodejem drog a o základech trestní odpovědnosti. Přednášející je vyšetřovatel – vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování, vyšetřovatel trestné činnosti mládeže a na mládeži, dále se zabývá násilnou a drogovou kriminalitou a nyní je vedoucím protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.
Žáci besedu písemně hodnotili. Nabízím citaci z práce jedné žákyně osmé třídy.
„Dnes jsme byli na přednášce Drogová kriminalita a my v roce 2019. Přednášel významný pražský policista. Nejdřív povídal o trestech za přechovávání drog a ukázal nám trestní zákoník. Pak se zaměřil a účinky drog a přešel na jednotlivé skupiny. Beseda byla doplněna skutečnými příběhy, se kterými se pan Badin jako policista sám ve své praxi setkal.
Zaujal mě příběh dvou nejlepších kamarádek, které šly na večírek a jedna po požití drogy se pokusila tu druhou zabít. Naštěstí se jí to nepodařilo. U soudu svůj čin obhajovala tak, že si vzpomněla, že jí v první třídě kamarádka nepůjčila žlutou pastelku! Přednáška mě zaujala, protože byla zajímavá a dozvěděla jsem se nové informace.“

Monika, VIII. B

Mgr. Simona Marenčáková