Den Země 2019

Naše planeta Země slaví svátek 22. dubna. My jsme se vydali její svátek oslavit v úterý 7. května. Cesta začala vlakem z Brna, dolního nádraží do Popovic u Rajhradu. Po naučné stezce jsme se přes bažantnici dostali do Rajhradu. Odtud opět vlakem zpět do Brna.

Na trase bylo připraveno 9 stanovišť s úkoly, které připravili žáci 9.A a 9.B.

Deváťáky musím pochválit. Pouze na jednom stanovišti to děvčata odflákla, ale ostatní se svých úkolů zhostili perfektně. Poděkování patří i panu učiteli Smětákovi na 3. stanovišti.

Bohužel slova chvály nemůžu říct ke všem účastníkům celé akce. Je to až neuvěřitelné, jak se některé děti chovají v přírodě. V lese odhazují odpadky na zem (protože tam nejsou odpadkové koše), trhají květiny a větve (však je to sranda), pouštějí si repráky (aby tady nebylo takové ticho), házejí po kačenách a labutích klacky (oni se nechtěli trefit, to ten klacek).

Z tohoto důvodu jsem akci Den Země organizovala naposledy. Myslím si, že pro naši přírodu uděláme to nejlepší tím, že do ní některé děti raději nebudeme vodit.

Jarmila Cibulková