Martin a tradice

V pátek 10. listopadu k nám do školy přijel Martin na bílém koni.
Žáci 9. tříd v hodinách hudební výchovy nazkoušeli pásmo svatomartinských písniček. Kdo si netroufal zpívat, hrál na nástroj nebo přečetl text nebo spouštěl prezentaci na PC. Jak to tedy celé probíhalo? Nejprve jsme děti z prvního stupně přivítali písničkou o světélku. Potom se děti dozvěděly něco o samotném Martinovi. Následovaly dvě písničky, které se děti naučily se svými třídními učitelkami/třídním učitelem. Dozvěděli jsme se, proč jíme na Martina husu, pijeme mladé víno a chodíme na lampionový průvod. A pak už konečně přijel Martin i se svou družinou, která „přivezla“ martinské rohlíčky.
Musím pochválit a zároveň poděkovat deváťákům a paní asistentce, kteří ve čtvrtek před akcí napekli neuvěřitelných 300 rohlíčků.

Mgr. Jarmila Cibulková