Po stopách pamětních desek města Brna

Vážení rodiče, milí žáci.

Na měsíc říjen jsme si pro vás připravili soutěž „Po stopách pamětních desek města Brna“. Tyto námi vybrané desky se vztahují tématem či datem vzniku k výročí 100 let naší republiky.

Seznam vybraných desek najdete pod tímto článkem nebo na nástěnkách školy v 1. a 2. patře. Žáci musí na internetu vyhledat místo, kde desku najdou. V mnoha případech jsou desky blízko sebe, takže během jedné procházky lze ulovit více cílů. Aby bylo zřejmé, že je fotografie jejich (ne stažená z internetu), vyfotí desku tak, aby na fotce byli alespoň z části vidět, či si s sebou vezmou malého maskota, pro kterého platí stejná pravidla. K vyfocené pamětní desce najdou a napíší krátkou informaci, o jakém významném místě, události či osobě deska „hovoří“ a připojí adresu svého nálezu. Každá deska má bodové ohodnocení, dle vzdálenosti od školy. Tyto body se budou sčítat celé třídě.

Fotografie s informací mohou žáci posílat buď mailem na adresu hanakova.sabina@zskneslova.cz, kdy do předmětu mailové zprávy napíší své jméno a třídu. Druhou možností je fotografii vytisknout a na zadní stranu napsat zjištěný důvod existence pamětní desky a adresu. Tuto fotografii odevzdají ve škole Sabině Hanákové či Ivaně Šlosarové.

Soutěž bude vyhodnocena 1.11.2018, což je i poslední den, kdy lze fotografie odevzdat.

Přejeme všem příjemný lov a doufáme, že poznáte nová místa a zjistíte něco zajímavého o historii Brna.

Sabina Hanáková

Soubory: