Příběh mého kraje

Žáci 2. stupně naší školy se zúčastnili literární soutěže knihoven Jižní Morava čte. Ve 2. ročníku soutěže bylo jejich úkolem napsat minimálně na 1 stranu A 4 epický útvar, tj. příběh, pohádku, esej na téma Příběh mého kraje. Nejlépe se to podařilo žákyni VII. B Agátě Pospíchalové, která získala 1. místo v kategorii žáků od 11 do 14 let za příběh „Moje máma“ a bude bojovat o vítězství za pobočku Knihovny Jiřího Mahena v Černovicích v krajském kole s vítězi ostatních knihoven v jihomoravském kraji zapojených do této soutěže. Na 2. místě se umístil žák VIII. B Antonín Kolman. Na 3. místě skončili ostatní úspěšní „příběhopisci“ a to žáci VII. A: Tomáš Duda, Jan Roháček, Pavel Šujan, žákyně VII. B Hoang To Uyen, žák VIII. B: František Pokorný a žáci IX. B: Šimon Častulík a Karel Preiss. Originály všech slohových prací si můžete prohlédnout a přečist v Knihovně Jiřího Mahena v Černovicích, Charbulova 38. Žáci VII. B navštívili v jedné z hodin literární výchovy KJM v Černovicích. Agátě Pospíchalové zde předala paní knihovnice Marta Šmejkalová diplom za 1. místo a proběhlo zde „autorské čtení“. Agáta přečetla spolužákům vítězný příběh „Moje máma“. Všem výše uvedeným žákům gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslava Horká