SPORT JE NAŠE SRDCOVKA

Naše ŠD je neustále v pohybu. Během školního týdne je k dispozici dětem široká nabídka zájmových kroužků od keramiky, deskových her, zdravotníka, ale hlavně sportovních – atletika, ragby, zumba, florbal a náš milovaný fotbal. Za podpory Asociace sportovních klubů a Magistrátu města Brna u nás dlouhodobě funguje kroužek „Sportík“. Pod vedením zkušených instruktorů se děti seznamují se základy různých sportů, rozvíjejí své pohybové dovednosti a mají zde velkou příležitost najít ten „svůj sport“, kterému by se chtěli do budoucna dlouhodobě věnovat. Hlavně holky navštěvují kroužek „Zumba“, kde se při disko hudbě učí vnímat rytmus, rozvíjí svoji pohybovou koordinaci a správné držení těla. Děti se každý pátek moc těší do kroužku pohybových her, kde se po celém týdnu ve škole pořádně vyřádí a vybíjí svoji nevyčerpatelnou energii. Vážíme si dlouholeté spolupráce s Brněnským svazem malé kopané v projektu „Miř na správnou branku“. Ve zdokonalování techniky a dovednosti ve fotbale pomáhají dětem zkušení fotbaloví trenéři. Podzimní sezóna byla v tomto projektu završena již 3. ročníkem Vánočního turnaje v malé kopané. Za účasti pěti brněnských škol se v tělocvičně naší školy odehrály zápasy, které provázela úžasná atmosféra s podporou široké rodičovské veřejnosti a nadšených fanoušků malého fotbalu. Byly podávány skvělé fotbalové výkony a výhodu měly děti, které mají s turnajovým systémem zkušenosti a oplývají dostatečnou fyzickou výbavou pro zvládnutí náročného sportovního dne. A to naši malí fotbalisté skvěle dokázali a obsadili krásné 3. místo. Pro vítěze a všechny zúčastněné byly připraveny medaile a krásné ceny od BSMK. Jsme hrdí, že v logu naší školy je heslo „ŠKOLA V POHYBU“, že jej na 100% naplňujeme a vaše děti se cítí u nás šťastně. Proto nezapomeňte, že nikdy není pozdě začít cokoliv nového, hlavně se začít hýbat a sportovat!!!

Za kolektiv ŠD Vladimíra Kyselová, ved. ŠD