Svět kolem nás

Svět kolem nás – Vietnam

V pondělí 18. 9. jsme se žáky 6. až 9. tříd navštívili zeměpisný pořad Vietnam, který pořádala agentura Svět kolem nás. Přestože jsou Vietnamci třetí nejpočetnější národnostní menšinou v České republice, Vietnamu samotnému bylo zatím věnováno velmi málo pořadů nabízených pro žáky ZŠ. I proto jsme se rozhodli tento program navštívit. V projekci byla zmíněna nejpodstatnější fakta, která s Vietnamem souvisí. Virtuálně jsme navštívili tři města: Hanoi, Hue a Ho Či Minovo město. Dále jsme se podívali do zátoky Ha Long v Tonkinském zálivu, navštívili národnostní menšiny v Tonkinských Alpách a na závěr přidali deltu řeky Mekong s mangrovovými porosty. V projekci nechyběla také zmínka o francouzské koloniální minulosti a válečných událostech ve 20. století (druhá světová válka, válka s Francií, válka s USA, válka s Čínou).
Po skončení projekce se mohli žáci ptát na otázky tvůrců pořadu.

Mgr. Zdeněk Koráb

Více info na: www.svetkolemnas.cz