VÁNOČNÍ TURNAJ V MALÉ KOPANÉ

V naší škole je již dobrou tradicí, že některé šikovné holky a hlavně kluci milují fotbal celým svým srdcem! Také tento školní rok provází děti ve školní družině dva sportovní projekty „Miř na správnou branku“ za podpory Asociace malého fotbalu a Brněnského svazu malé kopané a také „Sportovci do škol“ za podpory Magistrátu města Brna. Shodou okolností toto pololetí proběhlo u obou těchto projektů v duchu milovaného fotbalu. Každý týden probíhaly dva tréninky pod dohledem zkušených trenérů z BSMK a Asociace sportovců. Své fotbalové umění malí fotbalisté završili na již druhém ročníku Vánočního turnaje, který se konal v pátek 8. 12. 2017 v tělocvičně naší školy. Turnaje se zúčastnilo šest brněnských škol a to ZŠ Tuháčkova, ZŠ Jihomoravské náměstí, ZŠ Přemyslovo náměstí, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Řehořova a naše ZŠ Kneslova, která společně s BSMK celou akci zaštítila. Na turnaji jsme měli možnost přivítat vzácné hosty, starostu MČ Černovice pana Mgr. Pavla Blažíka, obě místostarostky paní Mgr. Šárku Korkešovou a paní Bc. Petru Quittovou, vedení naší školy a další vzácné hosty. Moc nás potěšila široká účast rodičovské veřejnosti a fotbalových nadšenců.
Po rozlosování do dvou skupin čekaly každou školu tři zápasy, turnaj byl smíšený pro žáky 1. – 4. tříd a hrál se dle pravidel malého fotbalu. Od prvního písknutí profesionální rozhodčí bylo jasně vidět, že všichni fotbalisté pilně trénovali a podávali za podpory velkého množství fanoušků skvělé výkony. Hrací úroveň se oproti loňsku velmi zlepšila, týmy podávaly velmi vyrovnané výkony, napětí se dalo krájet! Do finále se probojovala jako v loňském roce naše ZŠ a ZŠ Přemyslovo náměstí, kdy po vypjatém zápase zvítězila opět slatinská škola 2:0. Celý turnaj provázela skvělá atmosféra podpořená duněním fandících tyček a mnoha pokřiky zapálených fanoušků. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení ve vánočním bufetu. Všichni účastníci obdrželi krásné diplomy, vítězné týmy medaile, zlatí medailisté poukaz na odběr sportovního zboží, dále poháry, pytle se sladkostmi a spoustu dalších odměn od BSMK pro nejlepší hráče.
Touto cestou moc děkuji panu Mgr. Ondřeji Nedomovi, marketingovému řediteli Asociace ČR v malé kopané za zorganizování tohoto turnaje, všem dětem a jejich pedagogům za nadšení pro malý fotbal a také vedení naší ZŠ, kolegyním, přátelům, rodičům a bývalým žákům, kteří mi pomohli tento turnaj zorganizovat. Děkuji!

Vladimíra Kyselová, vedoucí ŠD