Výstava „Analfabeta Negramotná“

Žákyně čtvrtých tříd zavítaly v rámci Čtenářského klubu na výstavu „Analfabeta Negramotná“, kterou připravilo Moravské zemské muzeum. Tato výstava představuje původní autorskou literární tvorbu přímo určenou pro děti a mládež, a to jak českou, tak i světovou od minulých let do současnosti. Prostřednictvím prožitkových aktivit jsme si připomenuli nejen velká opakovaně vydávaná díla, ke kterým se vracejí další a další generace čtenářů, ale i zajímavou tvorbu z posledních let. Čekalo nás zde velké množství literárních postav, např. Pinocchio, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Pipi Dlouhá punčocha, apod. Děti se dozvěděly, kde se zrodily pohádky, jak vzniká komiks, co je dobrodružná literatura, bajka či kaligram. Celou výstavou nás velice zajímavě provázela lektorka Dětského muzea.

Mgr. Eva Janečková