Zobrazit menu

BŠM

Basketbalová škola mládeže Brno

Historie

Basketbalová škola mládeže Brno vznikla v roce 1990 složená výhradně z dívčích družstev. Rok poté byla otevřena i chlapecká část. Po roce činnosti se toto oddělení přestěhovalo do současného centra v Brně – Černovicích, do sportovní haly základní školy Kneslova. Zde se od té doby BŠM po každoročním náboru a následném výběru talentovaných chlapců a dívek rozrůstala až do současné podoby.

Struktura

BŠM je rozdělena do 3 tréninkových skupin, v každé z nich se pracuje s 15 – 20 jednotlivci. Chlapci a dívky jsou začleňováni podle věku a podle basketbalové výkonnosti.

1. kategorie 8 – 12 let
  2. kategorie 12 – 15 let
  3. kategorie 15 – 19let

Jednou ročně je organizována další skupina tzv. přípravka, (8 – 9 let) ve které probíhá výběr a posléze příjem nových členů.

Mgr. Vladimír Minařík Sportovní hala
Borky 609 Kneslova 28
664 52 Sokolnice 618 00 Brno
+420 603 886 212 zastupce@zskneslova.cz

Soutěže

Vyvrcholením tréninkové přípravy je zařazení družstev BŠM do oficiálních soutěží řízených Českou basketbalovou federací.

Trenéři

Tréninkové skupiny, družstva v soutěžích, na turnajích a soustředěních jsou vedena celkem pěti trenéry s kvalifikací I. a II. třídy. Jejich činnost a odbornost kontrolována šéftrenérem.

• Mgr. Vladimír Minařík
  • Mgr. Vladimír Ruban
  • Pavel Nebl

Sportkemp

Po dobu naší činnosti se nám podařilo vybudovat letní tréninkové centrum – Sportkemp BŠM v Újezdě u Rosic. Zde se od jara do podzimu, zvláště pak v době letních prázdnin, chlapci a dívky zdokonalují na týdenních soustředěních. Jimi vyplňujeme mezeru mezi jednotlivým soutěžním obdobím a formujeme nově vznikající družstva.

Příjem nových členů

1. Během dubna až června jsou chlapci a dívky vybíráni do přípravky
  2. Celoročně po osobní domluvě (p.Minařík – +420 603 886 212)