Škola v přírodě 6.A a 6.B

V polovině září vyrazily třídy 6.A a 6.B na školu v přírodě do malebného prostředí Nemojan u Lulče. Odjížděli jsme se značnými obavami uprostřed intenzívních dešťů a nepříznivých zpráv z médií o záplavách. Po příjezdu, kdy jsme museli čelit dešti a blátu, se ale hned druhý den počasí rapidně zlepšilo. Čekaly nás krásné prosluněné podzimní dny. Ideální podmínky pro venkovní aktivity a výlety!

Dopolední výuka probíhala zábavnou a soutěživou formou. Děti si téměř neuvědomovaly, že jde o cílené vyučování.

Jedním z vrcholů našeho pobytu byl výlet na rozhlednu Chocholík, která se nachází v blízkosti Drnovic a Vyškova. Výstup na rozhlednu byl odměněn nádherným výhledem na celé okolí. Vedle návštěvy Chocholíku jsme podnikli i několik dalších výletů do okolí. Objevovali jsme místní přírodní krásy, procházeli se po lesních stezkách a učili se poznávat faunu i flóru této oblasti. Program byl pestrý a také jsme si zahráli různé hry a večer si užili zábavné soutěže. Škola v přírodě nebyla jen o výletech a aktivitách – naučila děti také vzájemné spolupráci, podpoře a tomu, jak zvládat výzvy.

Náš pobyt v Nemojanech byl skvělým začátkem našeho nového školního roku a my se už těšíme na další společná dobrodružství.

Miroslava Horká, tř. uč. VI.A
Hana Gasparicsová, tř. uč. VI.B