Návštěva hradu Špilberk

V pátek 27. 9. jsme se s třídou 7. B vypravili na hrad Špilberk. Navštívili jsme tajemné prostory kasemat, kde jsme se od pana průvodce dozvěděli mnohé zajímavosti nejen o věznici, ale i o historii hradu. Protože nám počasí přálo, další část dopoledne jsme se mohli věnovat místní šifrovací hře. Žáci se rozdělili do skupin, obdrželi herní karty s mapou a vydali se do blízkého okolí hradu plnit jednotlivé úkoly. Na ty, kteří úspěšně vyluštili všechny hádanky a získali tajný kód k otevření truhly s pokladem, čekala odměna. S pomocí nejúspěšnější trojice se nakonec všem podařilo odhalit hledaný kód a získat na památku odznak s motivem hradu Špilberk. Do školy jsme se vraceli plní dojmů, zážitků a nových poznatků.

Lucie Doležalová