5.A na výletě

Využili jsme krásného počasí babího léta a vypravili jsme se v pátek 18. září na výlet do brněnských lesů mezi Lesnou a Královým Polem. Věděli jsme, že na jeho konci nás čeká poklad, ale jak ho získáme a co pro jeho objevení musíme vykonat, věděla jen paní učitelka. Na začátku našeho hledání jsme obdrželi mapu a naším prvním úkolem bylo zjistit, kterým směrem se musíme vydat. Mapa nás vedla k rozhledně Strom na Ostré Horce, kde jsme plnili první úkol. Odtud jsme pokračovali lesními cestami k Zaječí studánce, vyšplhali na ulici Pařezí na Sadové a pokračovali jsme až k zapomenutému pomníčku uprostřed lesa, který připomíná tragickou událost mladé dívky. Během celé cesty jsme plnili různé úkoly, za které jsme získávali písmena, která nám po správném poskládání měla napovědět, kde je ukrytý poklad. Ten jsme objevili na trochu tajemném místě, právě u skrytého pomníčku v lese. A protože poklad byl sladký, udělal nám radost a zároveň doplnil energii na cestu k autobusu. Bylo to skvělé dopoledne, které jsme po dlouhé době mohli opět prožít společně a při plnění úkolů jsme si užili plno zábavy.

Mgr. Ivana Šlosarová a žáci 5.A