Výlet 9. A do Jeseníku

Začátkem června jsme se vydali na výlet do Jeseníků. Ubytovaní jsme byli přímo v lázeňském městě Jeseník. První den jsme navštívili lázně, prošli kolonádu, prohlédli honosné lázeňské domy a krásnou přírodu kolem. Okolí lázní je proslulé spoustou pramenů využívaných k vodoléčbě, na vlastní kůži jsme vyzkoušeli venkovní vodoléčebné procedury.

Na druhý den jsme naplánovali trasu soutěskou Bílé Opavy z Karlovy Studánky na chaty Barborku a Švýcárnu a nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd. Za celý den jsme překonali převýšení 1200 metrů a při výstupu míjeli několik vodopádů. Obloha byla jasná bez mráčku, viděli jsme celé Jeseníky jako na dlani.

Třetí den nás zradilo počasí, po cestě na nejvýše položenou obec v ČR – Rejvíz a blízké rašeliniště nás opakovaně zastihl déšť. Cesta dolů do Jeseníku byla opravdu dobrodružná, lilo jako z konve a po cestách tekly potoky.

Čtvrtý den jsme ještě vyrazili do nedalekých krasových jeskyní Na pomezí s krápníkovou výzdobou. Pak už probíhalo balení a příprava na cestu.