Představení Kytice v divadle Radost

V úterý 8. 10. zhlédli žáci 6. B, 7. A a 7. B divadelní představení Kytice v divadle Radost v Brně. I když jsme se na návštěvu divadla předem řádně připravovali (vhodné oblečení, pravidla chování), ne všichni přišli do školy oblečeni ve společenském oblečení a ne všichni si během představení vzpomněli na pravidla slušného chování. Je to škoda, protože mnozí z nás byli rádi za zpestření vyučování formou kulturního zážitku.

Mgr. Jarmila Cibulková, Mgr. Hana Gasparicsová, Mgr. Miroslava Horká

Z hodnocení žáků vybíráme:

„Bylo to tam dobrý, pamatoval jsem si hodně ukázek jako např. Vodník, Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, protože jsem četl knížku.“

„Divadlo se mi líbilo, protože mám ráda tragické konce. Nevyhovovalo mi místo, protože mi pořád někdo do sedadla kopal a pokašlával za mnou. Nejvíce se mi líbil Zlatý kolovrat, protože na konci byly mrtvé ty zlé.“

„V divadle se mi líbilo, protože mám ráda Kytici a přišlo mi to hezky zpracované. Nejvíc se mi líbil Vodník, jelikož je to má oblíbená část Kytice.“

„Divadlo se mi líbilo, i když jsem stejné představení viděla již podruhé. Kytici jsem i četla, bylo to velmi podobné a povedené. Také jsem přemýšlela, jak některé efekty udělali, např. to, jak se sama otvírala truhla. Bylo to hezky udělané, moc se mi to líbilo.“

„Divadlo se mi líbilo, i když je škoda, že už jsme na stejném představení se školou jednou byli. Na divadle se mi líbily efekty a kulisy. A samozřejmě výkon herců (ani jednou se při zpěvu herci nespletli).“

„Představení se mi líbilo, protože byly netradičně udělané kulisy, v představení nehrály pouze loutky, ale i lidé. Nelíbilo se mi, že v představení nebyla Polednice.“