Jižní Morava čte – Nekonečný svět fantazie

Stejně jako v minulých letech se žáci naší školy zúčastnili v hojném počtu letošního ročníku soutěže Knihovny Jiřího Mahena „Jižní Morava čte“.

Tématem již 8. ročníku projektu byl Nekonečný svět fantazie. Z příběhů žáků jsme zjistili, že fantazii se opravdu meze nekladou. Zavedly nás například do strašidelného domu, mezi Elfy, do říše čarodějnic, mezi lesní skřítky a víly, ale také do dětského domova, ve kterém sní opuštěná dívka o své mamince.

V úterý 13. 2. navštívila naši školu paní knihovnice Marta Šmejkalová, aby předala dětem odměny a diplomy. S radostí a pýchou se s vámi musíme podělit o informaci, že 1. místa všech kategorií soutěže obsadili žáci naší školy a postupují z Černovic do krajského kola.
Všem vítězům moc gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů i v dalším kole.

Ráda bych také poděkovala i všem ostatním, kteří se projektu zúčastnili a napsali své příběhy a doufám, že účast v příštím ročníku bude ještě větší.

Mgr. Miroslava Horká