ZIMNÍ TURNAJ V MALÉ KOPANÉV naší školní družině je pro děti fotbal srdcovou záležitostí. Každý den,pokud počasí dovolí,hrají na školním hřišti fotbálek. V tomto školním roce probíhají v našem zájmovém vzdělávání dva sportovní projekty:
„Miř na správnou branku "za podpory Asociace malého fotbalu ČR a Brněnského svazu malé kopané a také "Sportovci do škol“ za podpory Magistrátu města Brna. Shodou okolností toto pololetí proběhlo u obou těchto projektů v duchu milovaného fotbalu.Každý týden probíhaly dva tréninky pod dohledem zkušených trenérů z BSMK a Asociace sportovních klubů. Své fotbalové umění završili malí fotbalisté na 4.ročníku Zimního turnaje, který se konal v pátek 24.1.2020 v tě­locvičně ZŠ Kneslova. Turnaje se zúčastnilo šest brněnských škol a to ZŠ Tuháčkova, ZŠ Jihomoravské náměstí, ZŠ Přemyslovo náměstí, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Řehořova a naše ZŠ Kneslova, která společně s BSMK celou akci zaštítila. Na turnaji jsme měli možnost přivítat vzácného hosta,bývalého fotbalového reprezentanta pana Mgr.Luboše Kaloudu,který malé fotbalisty jistě motivoval k co nejlepším výkonům.Dále nás potěšila široká účast rodičovské veřejnosti a fotbalových nadšenců a také zástupců ČŠI, kteří se na turnaj přišli podívat.
Turnaj byl pro žáky 1.-4.ročníku ZŠ a hrál se podle pravidel malého fotbalu. Od prvního písknutí profesionálního rozhodčího pana Eliáše bylo jasně vidět, že všichni pilně trénovali a za podpory fanoušků podávali skvělé výkony.Hrací úroveň se oproti minulým ročníkům výrazně zlepšila a souboje byly velmi vyrovnané.

Po velkém boji turnaj skončil těmito výsledky:

 • 1. místo Jihomoravské náměstí
 • 2. místo Bakalovo nábřeží
 • 3. místo Přemyslovo náměstí
 • 4. místo ZŠ Kneslova
 • 5. místo ZŠ Řehořova
 • 6. místo ZŠ Tuháčkova

  Celou soutěž provázela skvělá atmosféra, pro všechny účastníky a jejich doprovod bylo připraveno bohaté občerstvení v bufetu.Všichni dostali ovoce a sladkou odměnu,podpisovou kartičku pana Kaloudy a vítězné týmy medaile a pohár.Nejlepším hráčem byl vyhlášen nadějný fotbalista ze ZŠ Bakalovo nábřeží a všechny brankáře strčila do kapsy výborná Kateřina Barešová z našeho týmu ZŠ Kneslova!

  Touto cestou děkuji všem organizátorům z BSMK, všem dětem a jejich pedagogům za nadšení pro malý fotbal a také vedení naší ZŠ,kolegyním,přá­telům,rodičům a žákům 9.třídy,kteří mi pomohli tento turnaj zorganizovat. Děkuji!

  Vladimíra Kyselová, vedoucí ŠD