Projektový den IV. tř. - Případ doktora Sacharina

Víme, proč jíme, ale víme, co jíme? Na tuto otázku jsme s žáky IV. třídy hledali odpověď v CVČ Rozmarýnek na programu, který se týkal správných stravovacích návyků. Žáci se nejdříve učili rozumět nápisům a údajům na obalech konkrétních potravin, které běžně doma konzumují, až po obaly sladkostí, které jejich zdraví neprospívají, i když je někteří v hojné míře jí a proto mají již od dětství nakročeno k obezitě. Je dobré vést děti od malička ke konzumaci zdraví prospěšných potravin, aby do života nevstupovaly se zdravotními problémy, které jdou ruku v ruce s tímto sladkým životním stylem.

Po ochutnávce různých pomazánek z tvarohu a přísad (sušené fíky, rozinky, datle, skořice) se přesunuli do cvičební kuchyně, kde si podle receptu připravili těsto na palačinky, sami si je upekli, natřeli pomazánkou z tvarohu a navzájem ochutnávali.

Někteří byli u plotny jako doma, někteří si poprvé vyzkoušeli umývání nádobí, ale pro všechny žáky to bylo určitě příjemně strávené tvůrčí dopoledne.

tř. uč. IV. tř. Mgr. Eva Janečková