ŽIVOT V BĚHU:

Měsíc květen je za námi a s ním i druhý ročník běžecké výzvy Život v běhu. Do našeho běžeckého projektu se celkově zapojilo více než 70 žáků a společnými silami jsme naběhali necelých 3 000 km.

Každou středu jsme se s žáky potkali na školím běhu, kde jsme spolu překonávali trasu až 3 kilometrů. Společného školního běhu se v nejvyšším počtu účastnilo 32 dětí. Vyběhnout se nám podařilo dokonce i poslední středu, kde jsme bojovali nejen s únavou, ale také s nepřízní počasí. Všechny zúčastněné děti prokázaly skvělou kondici a silnou vůli.

V dramatickém finále soupeřila V. třída se třídou VI. A, která naběhala 634 km a získala 579 bodů. První místo však nakonec ukořistila V. třída s 583 body a 559 kilometry. Jak se říká: „V jednotě je síla.“ a vítězná třída nám to znovu dokázala. Z 28 žáků této třídy se do projektu zapojilo 20 dětí, a tak nakonec udolali patnáct neuvěřitelných 15 běžců z VI. A.

Gratulujeme všem výhercům v jednotlivých kategoriích. Jsou jimi:

V kategorii mladší žáčky se umístily: 1. M. Jurásková (129 km), 2. M. Zelinková (128 km) a 3. A. Hovězáková (83 km).
V kategorii mladší žáci se umístili: 1. M. Kolman (185 km), 2. V. Hubený (97 km) a 3. Sony Pham (65 km).

V kategorii starší žáčky se umístily: 1. T. Zalabová (154 km), 2. N. Ševčíková (111 km) a 3. L. Jurásková (63 km).
V kategorii starší žáci se umístili: 1. M. Suchomel a M. Kolman, 2. J. Zelinka a 3. Š. Valehrach.

Odměnou, kterou získala jak třída, tak i jednotlivci, byl výlet do Olomouce. V srdci Hané jsme prožili celý jeden den. Nejprve jsme si prošli centrum města a následně jsme se přesunuli na Svatý Kopeček do zoo. Díky krátké bouřce, která nás v zoo zastihla, jsme měli možnost vidět zvířátka aktivnější.

Jsme pyšní na všechny, kteří dali projektu šanci a zkusili spolu s námi vyběhnout. Sledovat výkonnostní progres bylo tou nejkrásnější odměnou!

Organizační tým