„Abeceda peněz“ s Českou spořitelnou ve 4. B

Ve 2.pololetí jsme se zapojili do projektu České spořitelny, „Abeceda peněz“.
Na konci ledna byly děti s programem seznámeny. Ve škole nás navštívily pracovnice banky. Pomocí poutavého programu byli žáci informováni o projektu a také se dozvěděli spoustu informací ze světa peněz. Vše probíhalo formou her ve skupinách. Odpoledne jsme se zúčastnili exkurze v budově České spořitelny na ulici Křenová. Děti zde opět pracovaly ve skupinkách. Byly seznámeny s bankovkami různých států, mohly si spočítat mince i bankovky a dozvěděly se, jak zacházet s platební kartou. Nakonec podepsaly smlouvu, díky které obdržely finanční půjčku. Ze získaných peněz se nakoupí materiál, ze kterého se budou v následujících měsících vyrábět různé výrobky. Vzniklé výtvory budou prodávány na květnovém jarmarku, který proběhne na pobočce České spořitelny.
Z utržených peněz by děti rády navštívily nějaký zábavní park v Brně či zašly do kina. V prvé řadě se ale jistě naučí spoustu nových věcí ohledně finanční gramotnosti.

Mgr. Lucie Dvořáková