ŠKOLA V PŘÍRODĚ VERNÍŘOVICE

Hned na začátku školního roku jsme se s představou krásného babího léta vydali na školu v přírodě do kouzelných Jeseníků. Ve složení VII. A, VII. B a VI. třída jsme školu v přírodě v jesenických Vernířovicích absolvovali již v loňském školním roce, a proto jsme měli jasnou představu, na co se můžeme těšit. Zklamaní jsme rozhodně nebyli! Klid odlehlého koutu České republiky, výborné snídaně i úchvatná příroda… Vše bylo přesně takové, jaké jsme očekávali.

Počasí nás drželo uvnitř hotelu více, než bychom si přáli, ale možná právě díky tomu se děti naučily hned několik způsobů pletení náramků přátelství, vyzkoušely si balanční gymnastické cviky a měly více času se hlouběji poznat. Nechyběl ani celodenní výlet, na který jsme se rozdělili do dvou tým. Jedna skupina se vypravila 14 km k vodopádu Merty, druhá skupina zdolala 23 km a došla tak až k jedinečné vodní nádrži Dlouhé stráně.

Věříme, že jsou žáci s pobytem spokojeni stejně jako my, třídní učitelky. V závěru nezbývá více než otázka: Pojedeme i příští rok?

Mgr. Karolína Smělá