Zeměpis žije

Nadále se snažíme nepodléhat splínům a žít aktivně. Alespoň částečně se to daří i v některých hodinách zeměpisu na naší škole.

17.2. se uskutečnilo online okresní kolo zeměpisné olympiády, ve kterém naši školu reprezentovalo 7 žáků z 6. – 8. ročníků. Poprali se úspěšně s nástrahami online registrace a podařilo se jim dosáhnout na velmi hezké body a umístění. Tímto jim děkujeme za snahu, výdrž a zápal se kterými se na okresní kolo připravovali a reprezentovali tak naši školu.

Pobyt na čerstvém vzduchu je věc více než potřebná. V 5., 8. a 9. ročníku měli žáci po jarních prázdninách podat důkaz o tom, jak a kde v přírodě trávili své volné dny. Sešlo se nám mnoho fotografií nejen z oblíbených míst po Brně (Stránská skála, Hády, cyklostezka kolem Svratky, údolí Ponávky, …), ale také zasněžené kopce Orlických hor, výhled na Dalešickou přehradu nebo Pálavské vrchy a mnoho jiných.

Šesťáci si pak zkusili zahrát na meteorology. Vybírali si ze třech aktivit, které byly založené na týdenním sledování či měření meteorologických jevů. Někteří sestrojovali vlastní srážkoměr z PET lahve a měřili jím srážky, jiní každý den během pobytu venku fotili oblohu a pokoušeli se určovat typy oblaků, ostatní zase třikrát denně měřili venkovní teploty a trénovali své matematické dovednosti výpočtem průměrné denní teploty. Je třeba říct, že se jim dařilo skvěle a mnoho televizních „rosniček“ by se mohlo bát o svou budoucnost