Basketbal na Rosničce

Basketbal má na naší škole dlouholetou tradici. V letošním školním roce se v kategorii H IV., tedy chlapci 8. a 9. tříd, sešla dobrá parta, která se koncem března zúčastnila okresního přeboru v této hře. Hrálo se na místě basketbalu nejzasvěcenějším – v hale basketbalového klubu SK Žabovřesky, známé pod názvem Rosnička. Kluci tak mohli ochutnat atmosféru místa evropské úrovně. Losem na nás padla skupina F a v ní 2 týmy: Gymnázium Brno – Bystrc a ZŠ nám. Svornosti. První tým naše mužstvo potrápil a na jeho hru jsme nestačili. I do druhého zápasu kluci vstupovali s určitými obavami, hráli jsme totiž proti odvěkému „rivalovi“. Ale touha po vítězství byla veliká. Ve vyrovnaném zápasu se až doslova v závěru podařilo kneslovákům strhnout vítězství na svou stranu a mohli si tak konečně užít zaslouženou radost. Lví podíl na vítězství měl vedle hráčů i jejich trenér, pan zástupce Vladimír Minařík, který svými radami a psychickou podporou kluky celou dobu motivoval a pomohl překlenout slabé chvilky během zápasu. Velký dík za nasazení do hry a reprezentaci naší školy patří těmto hráčům: Petru Haškovi IX.A, Františku Šidlíkovi IX.A, Michalu Šperkovi IX.A, Tomáši Drlíkovi VIII. tř., Tomáši Kopřivovi VIII. tř., Romanu Lachmitkovi VIII. tř. a „Tonymu“ Tuan Hai Nguyenovi VIII. tř.

Hana Gasparicsová