Městská a okresní kola soutěží z ČJ

Dne 18. 3. 2022 proběhlo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně městské kolo recitační soutěže Dětská scéna. Ve 4. kategorii soutěže naši školu reprezentovala Natálie Ševčíková z 8. B se skladbou Píseň psaná na vodu od Jaromíra Nohavici.

Ve čtvrtek 24. března pořádala ZŠ Tyršova městské kolo čtenářské soutěže Babylon. Za 1. kategorii naši školu reprezentoval Tobias Samuel Maršálek. Ve 2. kategorii jsme měli reprezentantů hned několik. Byli jimi: Monika Váňová (6. B), David Palásek (6. B) a Aneta Jelínková (7. tř). Všichni naši žáci si s texty poradili a stali se úspěšnými řešiteli.

Na konci března (tj. 31. 3. 2022) se konalo okresní kolo soutěže Olympiáda v českém jazyce, soutěže se zúčastnil také náš žák Michal Šperka z třídy 8. A.

My jsme na ně náležitě pyšní a těšíme se z jejich zájmu o mateřský jazyk.