Velikonoční tvoření v ŠD

Velikonoční tvoření v ŠD

Před Velikonocemi jsme měli v družině plné ruce práce. Chystali jsme si velikonoční výzdobu, kterou jsme vyzdobili celou naší školní chodbu. Děti si vytvořili dekorace v podobě zajíčků, oveček, slepiček, ptáčků a dalších zvířátek, které si pak odnesli domů. Dále jsme si také zkusili sázení semínek řeřichy, o kterou se pečlivě s dětmi staráme a už nám dokonce začali i klíčit a růst. V týdnu před Velikonoci jsme veškeré naše velikonoční snažení zakončili ve cvičné kuchyňce, kde na nás čekalo kynuté těsto, ze kterého jsme modelovali a upekli tradiční velikonoční Jidáše. Těsně před odchodem na velikonoční prázdniny si děti na upečených výtvorech velice pochutnaly a radostně odcházely užít si nadcházející prázdniny.

ŠD