Zeměpisná olympiáda online

Naše škola se rozhodla nepodlehnout nepříznivým podmínkám a uskutečnit již tradiční školní kolo zeměpisné olympiády. To se letos konalo – jak jinak – online pomocí komunikační platformy MS Teams. S dětmi jsme se sešly, vysvětlily pravidla a poté se celkem 16 účastníků ve 3 kategoriích pustilo do vyplňování elektronického zeměpisného testu v aplikaci wizer.me. Technika nám přála, proto po téměř dvou hodinách byly všechny testy odevzdány a vyhodnoceny.

A o co se soutěžilo? Nejlepší tři žáci z každé kategorie postoupí do okresního kola olympiády, kde poměří své síly s vrstevníky z ostatních škol v Brně.

Postupujícími letos jsou:

za kategorii A – 6. ročník – Filip Andráši, Richard Vašák a Lenka Váňová,

za kategorii B – 7. ročník – Ondřej Kalivoda, Michal Šperka a Nguyenová Thuy Hang (Hanka),

za kategorii C – 8. ročník – Petr Kolman, Lenka Kovaříková a Štěpán Valehrach.

Postupujícím i ostatním účastníkům moc děkujeme za výbornou spolupráci, nadšení, výdrž a snahu a věříme, že se jim tato zkušenost nejen v hodinách zeměpisu neztratí.

Hana Gasparicsová, Milena Jeřábková