Procházka po Brně pro spolužáky z Ukrajiny

Ve spolupráci s žáky ze školního parlamentu jsme na 27.6. připravili procházku po centru Brna pro spolužáky z Ukrajiny. Trasu i úkoly na jednotlivých zastaveních měli na starost žáci 5. – 9. ročníku. První zastávkou byly Kapucínské zahrady, kde se děti popasovaly s kvízem o Česku od žákyň sedmého ročníku. V podchodu Staré radnice se děti potrápily nejen s textem, ale i příběhem-pexesem na téma legendy o brněnském drakovi. Na Moravském náměstí nás potrápil vítr, který úplně nesvědčil skládání dílků z obrázku markraběte Jošta Lucemburského. Před Janáčkovým divadlem pak následovala jazykově neutrální Kimova hra od kluků z 9.B (cílem bylo zapamatovat si co nejvíce předmětů školní potřeby a jejich názvy zapsat v co nejkratším čase česky na papír). V parku Koliště pobavila všechny pohybová hra od slečen z osmého a devátého ročníku se šátky a vzhledem k teplotě vzduchu všechny bez výjimky potěšila kopečková zmrzlina na Jakubském náměstí.
Děkujeme všem, kteří úkoly připravovali a věříme, že si společnou procházku všichni zúčastnění užili.

Milena Jeřábková, Sabina Hanáková.