Exkurze do Poslanecké sněmovny

Čtvrtek 3. listopadu byl pro naši třídu 9. B mimořádný den. Měli jsme objednánu prohlídku Poslanecké sněmovny v Praze. A protože starostka Černovic paní Petra Quittová je zároveň poslankyní, změnila se běžná prohlídka v originální. Paní Quittová nás přesně ve 12 hodin čekala před vstupem do sněmovny a zavedla nás na začátek prohlídky. Nejprve jsme viděli krátký animovaný film o vývoji demokracie u nás, potom jsme nahlédli do poslanecké kanceláře paní starostky a následovalo vyzkoušení poslaneckých lavic a řečnického pultíku. Byl to opravdu nadstandardní zážitek a foťáky cvakaly o sto šest. Rozloučili jsme se, poděkovali jsme paní Quittové a s našim průvodcem jsme dokončili zbytek prohlídky.
Ještě před sněmovnou jsme stihli navštívit Pražský hrad. Poslední povinnou zastávkou byla pamětní deska k 17.listopadu 1989, před kterou jsme zapálili svíčky. Sraz k odjezdu byl jako vždy na Václaváku „pod ocasem“. Byl to další den plný zážitků.
Ještě jednou děkuji paní starostce Quittové za to, že se nám v Poslanecké sněmovně tak věnovala.

Jarmila Cibulková