Zahrado, prostři se – projektový den IV. třída

Do krásného prostředí CVČ Rozmarýnek jsme se letos vrátili již potřetí. Tentokrát s výukovým programem „Zahrado, prostři se.“ Celým dnem se prolínalo téma, jaké ovoce a zelenina se dostává na náš stůl, z jakých vzdáleností se k nám dováží cizokrajné ovoce a zelenina a proč je lepší upřednostnit místní sezónní ovoce a zeleninu s ohledem na ochranu životního prostředí. Po úvodním bloku, kdy si žáci zasoutěžili, se vydali do zahrady sbírat bylinky, ze kterých si potom ve výukových kuchyních připravili občerstvení. Nebylo vůbec jednoduché najít podle obrázků rebarboru, šalvěj, meduňku, kopřivy, kontryhel, mátu. Po závěrečné společné ochutnávce jsme se ještě seznámili s kontaktními zvířaty ve výbězích a teráriích

Rozmarýnku. Byl to náročný den plný nových informací a zážitků.

Mgr. Eva Janečková