V družině je prima

Školní družina je v plném proudu a my jsme v ní zažili plno zajímavých akcí. Ke konci října bylo povídání o Halloweenu. Jeho významu a kde se tento zajímavý svátek slaví a proč. Celé toto povídání bylo završeno Halloweenskou párty. Děti si přinesly zajímavé kostýmy, které roztančily v rytmu hudby. Vyzkoušely si také tanec s balonkem a dvojicích. Nechyběly samozřejmě ani soutěže o sladké či slané odměny. Celá oslava byla zakončena hromadným mlsáním a dobrou náladou. Velkou rychlostí k nám přiskočilo 11. 11. a sv. Martin se hlásil o příjezd. Na jeho počest jsme s dětmi navštívili cvičnou kuchyňku, kde jsme si připravili sv. Martinské rohlíčky. Práce nám šla rychle od ruky. Ve skupinkách jsme váleli, krájeli a plnili připravené těsto. Každý si zamotal rohlíčky do požadovaného tvaru a dával na plech. Čekaní na upečené rohlíčky jsme si zkrátili úklidem kuchyňky. Pak už na nás čekala jen sladká vůně a chuť. Ani jsme se nenadáli a prosinec s adventem nám klepal na družinu. Advent chce velké přípravy, a tak jsme se rozhodli s dětmi, že ho oslavíme spaním ve škole. Děti si přinesly spacáky, karimatky a spaní mohlo začít. Nejprve přišlo seznámení s programem. Následovalo vyrábění adventního svícnu pomocí přírodních materiálů a dekorací. Nocležníci si vyzkoušeli práci s tavnou pistolí. Někteří s ní pracovali úplně poprvé a na výsledek se můžete podívat na fotografiích. Příprava večeře byla naším dalším bodem na programu. Každý si udělal tousty, do kterých se s chutí zakousnul. Čas nám rychle s plným žaludkem utíkal a chystala se noční pohádka. Během pohádky proběhla i večerní hygiena. Na konci příběhu už ne jedny víčka snila jiný příběh.

Magdaléna Klímová