Minecraft Cup 2023

Gratuluje Štěpánu Procházkovi

V šestém ročníku soutěže Minecraft Cup měli mladí stavitelé za úkol prokopat se hluboko pod zem. Našim úspěšným řešitelem se stal žák 5. B, Štěpán Procházka, který se probojoval do finále této celorepublikové soutěže.

Úkolem prvního kola bylo vymyslet a postavit důl na těžbu jimi vybraného, nebo vymyšleného vzácného prvku, který se nacházel pod zemí. Mohli se inspirovat skutečným dolem, nebo si mohli vymyslet zcela vlastní projekt. V jejich návrhu musely být minimálně 3 podzemní chodby s nalezištěm daného materiálu, zaznačení těžby a šachta, který vedla na povrch. Nad zemí pak museli vyprojektovat jednu či více budov, kde se bude vybraný materiál zpracovávat a využívat k lidskému prospěchu. Jelikož se mohlo jednat o pro nás neznámý prvek, součástí úkolu bylo také vymyslet, jaké využití má pro člověka a proč ho těží. Tento popis měl být umístěn na několika cedulích, tabulích nebo v knize.

Hodnoceno bylo i vše ostatní, co do světa zakomponovali.

Ve čtvrtek 1.6. se vydal náš úspěšný stavitel, Štěpán Procházka společně s p. učitelem Vincencem Smětákem na cestu do Prahy, kde přímo v budově Microsoftu proběhlo napínavé klání mezi 20 úspěšnými soutěžícími z 1. stupně. Úkolem finálového kola bylo, vymyslet a vyprojektovat metro. Časový limit byl neúprosný. Celý projekt museli žáci vymyslet a realizovat za pouhé 2 hodiny.

Štěpán předvedl vynikající výkon a precizní práci, která mu vynesla 3. místo v této náročné celostátní soutěži. Tímto mu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy v progresivním oboru IT.