HASIČI NA NÁVŠTĚVĚ V ŠD

Tento týden jsme se pečlivě a s radostí připravovali na milou návštěvu z brněnské základny HZS Brno-Výstaviště. Malovali jsme pro hasiče maskoty pro štěstí a vzpomínkový list s podpisy všech dětí v ŠD. Velitel p. Marek Vintr tentokrát přijel se zásahovým vozem RZA-L2Z, který je určen pro dopravní nehody a menší zásahy. Se svým kolegou nám předvedli veškeré vybavení hasičského vozu, kde každý nástroj má své místo. Děti si mohly zkusit potěžkat hydraulické kleště a páčidlo. Viděli jsme defibrilátor, různé rozevírací kleště, ochranné pomůcky, sorbet, navíječ, nosítka, reflektory a mnoho dalších důležitých nástrojů, které hasiči pro svoji nebezpečnou práci potřebují. Pro všechny děti je tato ukázka zásahové techniky atraktivní, ale nejradostnější okamžik přišel, když jsme se v parném dni mohli osvěžit pod sprškou vodní mlhy z proudnice. Velmi si vážíme záslužné práce hasičů při záchraně lidských životů a majetku.
Moc děkujeme kamarádům-hasičům za návštěvu!

Vychovatelky ŠD