Beseda se spisovatelem Radkem Malým

Díky tomu, že se třída 2.B v loňském roce umístila na třetím místě v krajském kole výtvarné soutěže, mohli žáci této třídy zažít toto jedinečné setkání. Soutěž „Jižní Morava čte“ pořádá Moravská zemská knihovna s podporou Jihomoravského kraje a ve spolupráci se zapojenými knihovnami. V Černovicích máme výbornou paní knihovnici se kterou naše třída spolupracuje a která nám pomáhá se čtením. Paní knihovnice Šmejkalová nás pozvala na setkání s panem spisovatelem, který napsal moc pěkné knihy pro děti. 19.10. jsme se s ním potkali v knihovně, kde se věnoval pouze naší třídě, četl nám z knih, dával hádanky a nakonec se všem podepsal…
Děti se dosud s žádným spisovatelem osobně nesetkaly, proto to pro ně byl hluboký zážitek a do školy odcházely plné dojmů. Snad se z nich stanou budoucí vášniví čtenáři a nejen tento zážitek přispěje k rozvoji jejich čtenářské gramotnosti.

Mgr. Lucie Dvořáková