Víkend záchranářů v Rožnově

Děvčata z kroužku Mladý zdravotník ( Sára Orálková, Anička Kozlíková, Natálka Šťastná, Magda Sedlaříková , Barbora a Kristýnka Čejkovy) byly vybrané, aby se zúčastnily víkendového pobytu v Rožnově, kde se konala soutěž záchranářů v rámci projektu Evropské unie.

V pátek odpoledne jsme odjeli z Brna a po příjezdu do Rožnova jsme se ubytovali v hotelu Relax. Večer proběhla seznamovací akce se společenskými hra­mi.

Program pobytu byl pestrý. V sobotu dopoledne jsme jeli do skanzenu do Rožnova, odpoledne probíhala samotná soutěž. Děvčata ošetřovala zraněné při autonehodě, paní s epileptickým záchvatem, zraněného bruslaře a člověka s tepenným krvácením. Všechny s napětím čekaly na nedělní dopoledne, kdy mělo proběhnout vyhlášení výsledků. Před samotným ukončením soutěže jsme si všichni vyšli na vyhlídku z Jurkovičovy rozhledny.

Přestože kvůli Covidu nemohla děvčata chodit dva roky do kroužku, jejich znalosti byly tak výborné, že se umístily s velkým bodovým náskokem na prvním místě. GRATULUJEME!

Po vyhlášení a výborném obědě jsme se vrátili zpět do Brna. Přijeli jsme s radostí z vítězství a dobrým pocitem z příjemně stráveného víkendu. Děkujeme organizaci Červeného kříže za zorganizování takové úžasné akce.

A jak hodnotí celou akci děvčata?

Bára: Strašně skvělý kolektiv lidí, dobré snídaně, což je důležité. Jelikož jsem v devítce a spousta holek, co tam jely, taky, tak jsem si to užívala o to víc. Hned bych jela znovu, protože toto byl jeden z nejlepších víkendů vůbec.
Sára: Velice jsme si víkend užily. Jen škoda, že kvůli covidu nemohlo dorazit více soutěžících.
Anička: Bylo to úžasné. Hned bych si to zopakovala.
Natka: Užila jsem si to. A jsem ráda, že jsme vyhrály.
Magda Líbilo se mi, že jsme se dokázali normálně bavit s děckama i z jiných týmů. Prostředí bylo fajn.

Mgr. Zdeňka Bekrová