Velikonoce v ŠD

Průběh letošních velikonoc v ŠD byl velmi kreativní. Nejdříve jsme se zaměřili na výzdobu ve škole a v prostorách družiny. Velikonoční příběhy nám zpříjemňovaly čas a dávaly nám nové informace o těchto svátcích. Dozvěděli jsme se, co jaký den znamená, a co jaký den se má dělat.

Na jarním spaní v družině si děti upekly jidáše a vyrobily velikonoční dekorace v podobě jarní zahrádky. Velký adrenalin nastal při hledání ztracených vajíček na chodbě družiny. Bohatá snídaně s mazancem, jidášem a mnoho dalšího nám pomohlo k nastartování nového dne. Nakonec jsme si všichni podepsali pamětní listinu, která nám bude tento hezký zážitek připomínat.

Různé dekorace do domu v podobě slepiček, vajíček a zajíčků vyráběly děti v plné síle. Jeden výrobek hezčí než druhý. Samozřejmě jsme nezapomněli na velikonoční osení, které v našich oknech vyrašilo velmi rychle. Byl to krásný velikonoční čas plný tvoření a nových informací.

Klímová Magdaléna