Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Brno – Černovice

Ve středu 1. 11. 2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Brno – Černovice na venkovním multifunkčním sportovišti ZŠ Kneslova pro žáky školy. Sportovní akce TAJV v Černovicích patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

Z celkového vítězství na turnaji se zaslouženě radoval tým „Tyrkysáci“, který byl tvořen z členů Tobiáš Slováček, Jan Kocián, Karel Špiřík, Marek Vintr, Vilém Dusil, Vojtěch Nohal a Jaroslav Balouš. Finalisté postupového turnaje v Černovicích získali upomínkové diplomy a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s oceněním obdrželi hráči z Černovic nominaci na závěrečný šampionát, Národní finále v Kladně, který se bude konat 9.12.2023 v Kla­denské sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu, MČ Černovice a město Brno.

Sportovní den mládeže s TAJV v Černovicích byl zrealizován za podpory MČ Brno – Černovice, Statutárního města Brna a partnerů soutěže.

Mgr. Jan Váňa
Organizátor soutěže
www.tajv.cz