Startuje podzimní „ baterková“ soutěž

Již několikátý rok si naše škola připomíná Evropský den recyklace baterií a na podporu ekologického smýšlení se zapojuje do sběrové kampaně, kterou vyhlašuje společnost Ecobat.

Od pondělí 14. října startujeme ve škole soutěž mezi třídami ve sběru baterií a drobných akumulátorů. Sbírat můžete všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů a podobně). Velikost baterií: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky, ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg. Spočítané baterie přineste do školy, vysypte do připravených zelených boxů ve vstupní hale školy (vedle akvária) a počet nahlaste třídnímu učiteli. Soutěž bude ukončena v pátku 8. listopadu. Po ukončení soutěže vyhlásíme vítěznou třídu, která si převezme zaslouženou odměnu.

Mgr. Ivana Šlosarová